Przygotuj się dobrze do egzaminu teoretycznego z prawa jazdy?

Brak komentarzy brak ocen

Wiele osób wychodzi z egzaminu teoretycznego na prawo jazdy z niczym. Nie mogą zrozumieć, dlaczego pomimo tak wielu prób, nadal im się nie udaje. Przecież się uczą wiele godzin, a przede wszystkim wydaje im się, że potrafią dobrze odpowiedzieć na pytania. Dlaczego więc przystępując do egzaminu, nie są w stanie go zdać? Problem leży w nauce! W poniższym artykule odpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby następnym razem cieszyć się zaliczonym testem!

Najważniejsze informacje o egzaminie teoretycznym na prawo jazdy!

Na rozwiązanie 32 pytań w zestawie masz 25 minut, 20 z 32 pytań to pytania podstawowe, a reszta to pytania z wiedzy specjalistycznej. Skup się! W każdym pytaniu możesz dać wyłącznie jedną prawidłową odpowiedź, każda animacja jest wyświetlana raz, nie możesz się cofać do poprzednich pytań, a po skończonym czasie na pytanie jesteś natychmiast przeniesiony do następnego. Za każdy brak odpowiedzi dostajesz 0 punktów, a pojedyncze pytania zależnie od istotności dla bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą być warte 3, 2, albo 1 punkt. Aby zdać, musisz zdobyć 68 punktów z 74. Jest to dość wysoka nota, ale osiągalna, bo gdyby nie to, nie mielibyśmy tylu nowych kierowców na drogach. Dodatkowo wszelkie pytania są ogólnodostępne oraz otrzymuje się je od nauczycieli kursów na prawo jazdy.

Nauka na prawo jazdy — weź odpowiedzialność za swoją wiedzę!

Na początku warto uświadomić sobie, że całość wiedzy, którą zdobywamy na kursach, albo pozyskujemy przez czytanie podręczników przygotowujących, może przydać nam się w prawdziwym życiu. W końcu zrozumienie, jak się zachować na skrzyżowaniu, kto ma pierwszeństwo czy też co oznacza poszczególny znak, jest istotne, aby nie stwarzać zagrożenia na drodze. W związku z tym o wiele łatwiej będzie nam się uczyć kolejnych działów, kiedy zrozumiemy, że przez nasz brak umiejętności lub chwilowe zapomnienie jakiegoś aspektu, komuś może stać się po prostu krzywda.

Jak prawidłowo przygotować się do egzaminu na prawo jazdy?

Przede wszystkim nie opuszczaj lekcji na kursach, przychodź na nie wypoczęty i nie planuj imprez do rana przed konkretnym spotkaniem. Postaraj się zapamiętać wszystkie pytania z bazy. Zacznij się kształcić odpowiednio wcześnie, co najmniej 2 tygodnie przed testem. Powinno to wystarczyć, żeby zaliczyć, jeśli podejdziemy do tematu starannie oraz będziemy codziennie przerabiać określoną cześć materiału.

Zawsze czytaj uzasadnienia odpowiedzi! Pozwoli Ci to porządniej zrozumieć złe odpowiedzi, a te dobre mocniej zapiszą się w twojej pamięci. Ucz się materiału działami. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj sobie np. 100 stron książki prowadzącej na ostatnią chwilę. Mało osób posiada tak dobrą pamięć, aby zachować w pamięci połowę z tego w ciągu dwóch dni, a już na pewno nie taką ilość. Dokładnie czytaj pytania i nie odpowiadaj na pamięć. Bardzo często do dwóch różnych pytań, użyta jest ta sama animacja bądź zdjęcie, a jedno słowo może zupełnie zmienić ich znaczenie.

Jak się przygotować na dzień egzaminu teoretycznego?

Gdy przyjdziesz na egzamin teoretyczny z prawa jazdy, w wyniku stresu możesz zapomnieć to, czego się uczyłeś. Trema jest duża, więc może Cię przycisnąć. Z pewnością nie spiesz się podczas pisania testu. Pamiętaj również o tym, jak dużo włożyłeś pracy i wysiłku, by dobrze odpowiadać w pytaniach kontrolnych. Weź ze sobą dowód osobisty, który jest konieczny, aby przystąpić do egzaminu! Przyjdź przed czasem. Dzięki temu będziesz spokojniejszy.

Oceń artykuł
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora