Pielęgnacja włosów i ciała w domu!

Brak komentarzy brak ocen

Kosmetyki są dla kobiet bardzo ważnym elementem w życiu. Pomagają zadbać o urodę, higienę oraz dużo lepsze samopoczucie. Nie ma potrzeby wydawać dużych ilości pieniędzy na gotowe produkty. W kuchni możesz znaleźć dużo wartościowych składników, które działają w podobny sposób do produktów kupionych w sklepie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy przepisy na wspaniałe domowe kosmetyki!

Efektywny peeling do ciała!

Gdy dzień w dzień pijesz kawę, to nigdy nie pozbywaj się fusów. Możesz wykorzystać fusy i przygotować kawowy peeling. Wymieszaj z fusami oliwę z oliwek, opcjonalnie możesz dodać odrobinę cynamonu. Ów peeling skutecznie pomoże Ci pozbyć się starego naskórka, wygładzi skórę i pobudzi procesy metaboliczne.

Jak wykonać pastę do zębów w domu?

Niemalże każdy pragnie mieć piękne, białe zęby. Takie uzębienie bez kompleksów chętnie prezentujemy. Zęby da się wybielić domową metodą. Produkty, które się do tego przydadzą to: olej kokosowy i węgiel aktywny. Gy chcesz przygotować wybielającą pastę do zębów, to trzeba dodać troszkę olejku z mięty. Tak przygotowaną pastę warto przechowywać w zimnym miejscu.

Jak przyrządzić odżywkę do włosów?

Gdy pragniesz mieć atrakcyjne i aksamitne włosy, a ich kondycja nie jest najlepsza, to zbawienne może okazać się jajko. Stosuj się do poniższej instrukcji: zmocz włosy i rozbij jajko na głowie. Poważnie! Kolejno wetrzyj wszystko po końce włosów, poczekaj dwadzieścia minut i umyj głowę. Włosy zostaną odżywione, będą ślicznie błyszczeć i o wiele lepiej układać.

Nawilżanie ciała – naturalny sposób!

Naturalnym sposobem na nawilżenie ciała jest oliwa z oliwek, która może być wlana do wody w wannie. Tu jednak trzeba bardzo uważać, ponieważ jest ryzyko poślizgnięcia się, gdyż na wannie również osadza się oliwa. Kolejnym sposobem jest wcieranie w ciało oliwę, a potem dokładne wytarcie się suchym ręcznikiem. Jest to metoda czasochłonna, lecz ostrożniejsza od wanny. Jeśli Twoje usta są suche, to idealny będzie miód!

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Pielęgnacja włosów i ciała w domu!
Komentarzy:0
brak ocen