Sprawdzone metody na udekorowanie pustych ścian.

Komentarzy:1 brak ocen

Ściany to przestrzeń, z którą można zdziałać naprawdę dużo. Już samo pomalowanie ich w niecodzienny  i niestandardowy sposób spowoduje, że mieszkanie nabierze ciekawego charakteru. Osoby z talentem artystycznym mogą same namalować coś na ścianach, a wchodząc do takiego mieszkania, będzie można się poczuć jak w małej galerii sztuki. Bajka! Pomysłów i materiałów na ich zrealizowanie nie brakuje. Zatem zastanów się dobrze, jak chcesz mieszkać i po prostu to zrób.

Sprawdzone sposoby na dekorację ścian w mieszkaniu 

Warto zacząć od ogólnej charakterystyki naszego domu. W jakim stylu go urządziliśmy, co lubimy, czego nie chcemy, jakie są nasze pasje oraz co pragnęlibyśmy oglądać każdego dnia na ścianach. Nie należy się również martwić, że coś się nie uda, ponieważ zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając w zasadzie drobne poprawki. Jeżeli mimo wielu chęci nie mamy zupełnie żadnego pomysłu jak udekorować nasze wnętrze, poszukajmy weny w Internecie, w branżowych pismach, w programach telewizyjnych o urządzaniu mieszkania, a jeśli to nie pomoże, zasięgnijmy rady u specjalisty zajmującego się aranżacją wnętrz.

W zależności od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy kolekcjonerami wszelakich drobiazgów, musimy mieć konkretną wizję, jak ma wyglądać zagospodarowana ściana, np. w salonie. Istnieje na to bardzo wiele sposobów. Rozpoczynając od najprostszego – możemy zawiesić na ścianach obrazy, w ramach albo bez. Mogą to być różnego typu pejzaże, rodzinne fotografie lub nowoczesne plakaty. Warto na chwilę zatrzymać się przy zdjęciach rodzinnych, ponieważ można je wyeksponować w naprawdę atrakcyjny i oryginalny sposób. Możemy je powiesić w harmonijnym szyku lub postawić na zupełną spontaniczność i połączyć je ze sobą w najróżniejszy sposób, na przykład na jednej ścianie zdjęcia ślubne, a na innej pamiątki z wędrówek.

Dekoracja ściany w formie tapety 

Inną opcją może być także wydzielony na ścianie fragment, który okleimy tapetą o ciekawym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, tworząc jakby obraz. Można przykładowo sporządzić parę takich „obrazów” obok siebie, nadając wnętrzu w ten sposób nowoczesnego oraz wyrazistego charakteru. Jeżeli nasze mieszkanie nie jest największe, prostym trikiem, aby je optycznie powiększyć, jest zawieszenie na ścianach luster.

Grafiki na ścianę z nadrukiem — jakie wybrać? 

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie niezwykle korzystny. Alternatywą dla często monotonnych i pozbawionych charakteru obrazów, mogą być interesujące grafiki z  fascynującymi nadrukami. Stylowe będą czarno-białe plakaty, ale również te o głębokim nasyceniu barw. Zupełnie naturalnie wyglądają także gotowe obrazki, powieszone obok siebie na ścianie, które bez problemu znajdziesz w internetowych sklepach.

Odkrywczym, ale w rzeczy samej odświeżonym pomysłem z przeszłości, jest wieszanie tzw. makram z roślinnością, czyli splecionych w ciekawy wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla rośliny. Jest to interesująca alternatywa dla standardowych doniczek, która jest znakomitą ozdobą ścienna. Jeżeli dużo podróżujesz, możesz się zastanowić nad kupnem drewnianej mapy świata, która znakomicie prezentuje się na pustej ścianie. Ta nietypowa ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale także być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której zaznaczysz miejsca, które już odwiedziłeś. Możesz do tego wykorzystać specjalne pinezki albo od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniu umieścisz zdjęcie z podróży.

Czy coś nas ogranicza w aranżacji ścian swojego pokoju?

Nie istnieją żadne ograniczenia w wyobrażeniu przestrzeni, którą zamieszkujemy. Jedynym ograniczeniem możemy być my sami. Mówi się, ze różne gromadzone przedmioty służą jedynie przyciąganiu kurzu, ale jak inaczej nadać duszy miejscu, w którym spędzamy swój ulubiony czas, głównie dzięki nim właśnie możemy czuć się jak u siebie. Bardzo często te niepotrzebne drobiazgi wiążą się z ważnymi wspomnieniami i mogą być również niebanalnie wykonane. Jeżeli wszystko odbywa się ze zdrowym umiarem i nie zagracimy nimi przestrzeni, wszystkie te nasze szpargały to nierozerwalna część klimatycznego pomieszczenia. Szanujmy je.

Oceń artykuł
Tagi artykułu
Komentarze
Anita Grabowska

Ja na swoich ścianach wieszam doniczki z kwiatami. To wygląda świetnie.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Ja na swoich ścianach wieszam doniczki z kwiatami. To wygląda świetnie.

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jak skutecznie zbierać wodę deszczową?
Komentarzy:0
brak ocen